שמירת זכויותיהם של עובדים זרים

במדינת ישראל מדי שנה מגיעים מאות עובדים זרים שעושים מלאכות חשובות מאוד שאזרחים ישראליים לא בטוח היו מוכנים לעסוק בהם. עובדים זרים שמגיעים לישראל ויש להם אישורי עבודה על פי החוק יהיו זכאים לקבל מגוון זכויות והטבות שמעוגנות בחוק. יחד עם זאת, לצערנו קיימים מקרים רבים בהם המעסיקים לא מקפידים החוק ופוגעים בזכויותיהם הבסיסיות. מה הם הזכויות של העובדים הזרים וכיצד ניתן לשמור עליהן? המומחים שלנו דאגו לכם לתשובות.

כאמור עובדים זרים רבים פוקדים את מדינת ישראל מדי שנה ותורמים הרבה לשוק העבודה בתחומים רבים ומגוונים. בכדי להבטיח את שמירת זכויותיהם של עובדים זרים מדינת ישראל חוקקה חוקים אשר נועדו להגן גם עליהם וזו היא חובתם של כל המעסיקים להכיר את התנאים ואת הזכויות שהם זכאים להם על מנת לא להגיע למצבים של ניצול.

למרות כל זה, לאחרונה אנחנו עדים למגמת עליה במספר התביעות של העובדים הזרים נגד מעסיקם בגין זכויות וחובות שהמעסיק לא קיים כלפיהם במסגרת עבודתם. לכן, אם אתם מעסיקים של עובדים זרים ועל מנת שתוכלו להימנע מסיטואציות לא נעימות ותביעות כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה שיוכל להדריך אתכם ולהסביר כיצד עליכם לנהוג כמעסיקים ומה חובתכם כלפיהם.

למה זכאים עובדים זרים במקום עבודתם?

כאמור עובדים זרים נחשבים לאחת אוכלוסיות החלשות במשק הישראלי ולצערנו קיימים מקרים רבים בהם המעסיקים מנצלים את חולשתם ופוגעים בזכויות הבסיסיות שלהם. להלן פירוט של הזכויות המגיעות לעובדים זרים על פי חוק. מעסיק? כדאי לשמור ולגזור.

  1. הסכם עבודה ושכר הוגן – על הסכם העבודה להיות מפורט וכן להיכתב בשפה שעובד יוכל להבין. כמו כן זו חובתו של המעסיק לוודא כי העובד הזר יודע ומבין את המשמעות של סעיף לפני שהוא חותם עליו. מבחינת המשכורת היא חייבת להיות בשכר מינימום לפחות וכן לכלול תשלום על שעתיים נוספות ראשונות בשיעור 125% ועל כל שעה נוספת 150%. מועד תשלום המשכורת לא יאוחר מהתשיעי לחודש. כמו כן, אם מגורי עובד הזר רחוקים ממקום העבודה הוא יהיה זכאי לקבל דמי נסיעה.
  2. זכויות על פי העיסוק – נציין כי בנוסף לכל הזכויות שמגיעות לעובדים זרים, לכל ענף תעסוקה יש בנוסף זכויות והטבות ייחודיות. על מנת למצות אותן כראוי יש לפנות לעורך דין דיני עבודה שיוכל לומר לכם בדיוק מה הן התקנות והחוקים בכל מקצוע ומה מגיע לכם על הפי חוק בהתאם לתחום העיסוק.
  3. ביטוח רפואי – מעסיק של עובד זר יהיה מחויב להסדיר לו ביטוח רפואי למשך כל תקופת העסקה וכמו כן הוא צריך למסור לעובד הזר סיכום של פוליסת הביטוח בשפה שהוא מבין. סל הטיפולים שצריך להיות כלול ואפשר למצוא אותו באתר של משרד הכלכלה.
  4. מגורים הולמים – המעסיק של העובד הזר יהיה צריך לדאוג עבורו לדיור והלם במקום שנפרד ממקום העבודה עם גישה נוחה ובטוחה. מרחב הלינה צריך להיות לפחות 4 מ"ר לעובד עם הגבלה של עד 6 עובדים בחדר. בנוסף, המעסיק צריך לדאוג לריהוט בסיסי עבור עובד זר שכולל מיטה, ארון, מטבח מאובזר, מזגן, תאורה חשמלית, שירותים ומקלחת, אוורור נאות, ציוד לכיבוי שריפות ועוד. כמו כן, החוק מחייב את העובד להתגורר במגוריו עד שבעה ימים לאחר סיום העסקתו על מנת שיהיה לו די זמן להתארגן על מגורים חדשים.
  5. בטיחות – בתחילת תקופת העסקה המעסיק יהיה מחויב לספק לעובד הזר הדרכה בכל הנוגע לבטיחות בעבודה וכן לדאוג מדי פעם להדרכות ריענון שיועברו בשפה שהוא מבין. בנוסף, חובתו של המעסיק לדאוג לעובד לסביבת עבודה בטוחה ולספק לו ציוד הגנה אישי.
  6. חופשות ומנוחות – עובד זר יהיה זכאי לקבל יום מנוחה שבועי של שלושים ושש שעות. כמו כן, במידה והוא יעבוד ביום המנוחה אז הוא יקבל תשלום בגובה של 150%. העובד הזר יהיה זכאי לקבל הפסקה במהלך היום בהתאם להיקף שעות העבודה שלו. הפסקה לא בתשלום אך במידה והעובד נדרש להישאר בעבודה במסגרת הפסקה אז יהיה עליו לשלם עבור זמן זה. במהלך ארבע שנים הראשונות עובדים זרים זכאים לקבל 14 ימים חופשה בתשלום ולאחר השנה החמישית – 16 ימי חופשה. הם יהיו זכאים לקבל תשלום עבור ימי הבראה וכן לתשלומי ימי מחלה בדיוק כמו לעובדים רגילים (עד 90 ימים).
  7. פנסיה – המעסיק מחויב להפריש כסף מדי חודש עבור חיסכון פנסיוני. הכסף יופרש לחשבון מיוחד וברגע שהם יעזבו את ישראל אז הם יוכלו להוציא את הכספים מהחשבון.
  8. סיום עבודה – במקרים בהם העובד זר רוצה לסיים מסיבה מסוימת את עבודתו אצל מעסיק הוא יוכל לעשות את הצעד ללא חשש ועל המעסיק לאפשר לו להתפטר בלי ניסיונות למנוע זאת.

 

זכויות עובדים זרים – חוק התאגדויות

בנוסף יש חוק מיוחד שנקרא חוק התאגדויות וארגוני עובדים אשר מטרתו היא להבטיח לעובדים הזרים שלוש חירויות: חופש התאגדות, הזכות של העובד להיות חבר בוועד עובדים או בארגון כלשהוא. החופש לנהל מאבקים מקצועיים וכן משא ומתן בקבוצה. כל אלו ועוד הם זכויותיו של כל עובד ועל מעסיק אין לאסור להצטרף לארגוני עובדים שונים. אם בכל זאת יש הפרה של החוק אז המעסיק יישא בהשלכות ובענישה חמורה.

שמירת זכויותיהם של עובדים זרים – חשיבות עורך דין

חוק העסקת עובדים זרים תוקן בכדי לעצור ולמגר את התופעה של ניצול העובדים והוא מתייחס לסעיפים רבים שרובם צוינו לעיל. אם אתה עובד זר, חושד שאולי זכויותיך נפגעו עליך לפנות לעורך דין אשר מתמחה בדיני עבודה ועובדים זרים שיוכל לסייע לך לממש את כל הזכויות אשר מגיעות לכם על פי החוק בישראל.

חשוב להדגיש כי העסקת עובדים באופן שמפר את הסעיפים השונים בחוק בין אם בכוונה או מתוך אי ידיעת חוק יוכלו להוות סיבה להרשעה וכן להטלת עונשים וסנקציות שונות. זוהי חובתו של המעסיק לוודא שהעובדים הזרים שלכם מקבלים את כל התנאים הנאותים על מנת לעבוד וכן לחיות בכבוד. הניסיון המר מראה כי עובדים זרים הם מהווים אחוז ניכר מנפגעי תאונות עבודה ולרוב זה נובע מרשלנות של המעסיקים שלהם אשר לא היו אחראיים מספיק על מנת לנקוט בכל אמצעי הזהירות והביטחון אשר נדרשים והשאירו את העובדים שלהם חשופים ולא מודעים לסיכונים השונים במסגרת עבודתם שיכולה לעיתים להיגמר בפציעות חמורות, נכות ואף מוות.

משרדנו מתמחה בכל הנוגע לדיני עבודה ועובדים זרים. אם אתם עובדים זרים ואתם חוששים שהזכויות שלכם נפגעו אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנו נוכל לסייע לכם לממש את כל ההטבות והזכויות אשר מגיעות לכם על פי חוק. עורכי הדין שלנו מנוסים ובעלי הצלחות רבות בתחום יעניקו לכם ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי והולם עם יחס אישי ופתרונות יצירתיים שמותאמים לכם אישית. אנו נדאג להגן על האינטרסים שלכם לאורך כל התהליך ונילחם עד לשביעות רצונכם.

לפרטים נוספים ללא התחייבות השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

 

 

לשיתוף המאמר:

נגישות