חידוש תו נכה

הוצאת תו נכה יכולה לעשות את ההבדל בין ניידות לבין מגבלת תנועה משמעותית. אנשים יכולים להוציא תו בשלבים שונים בחייהם, בשל נסיעות שונות כשלעתים אפשר להוציא תו קבוע אך פעמים רבות הוא יהיה זמני ואז יש לבצע חידוש תו נכה אחת לתקופה. החידוש מיועד לכל מי שהתו שברשותו עומד לפוג אך שהמצב הבריאותי שלו לא השתפר.

תהליך חידוש תג נכה הוא בירוקרטי ולכן יכול להרתיע רבים. עם זאת חשוב לדעת כי הוא יכול להתבצע אונליין וגם בעזרת חברה מקצועית אשר הופכת את כל התהליך לפשוט וקל. החידוש שפעם היה יכול להתבצע רק באופן פיזי במשרד הרישוי או תוך הגשת טפסים בדואר יכול להתבצע היום גם דרך הגשת בקשה באינטרנט כשהתגובה מתקבלת לרוב תוך זמן קצר.

 

חידוש תו נכה באינטרנט

כתבנו כי בעבר היה צורך לגשת למשרד התחבורה או לשלוח מסמכים בדואר. היום אפשר להיכנס באינטרנט לאתר הממשלתי ולפנות לחלק המטפל באנשים עם מוגבלות. שם אפשר להגיש בקשה עבור חידוש תו נכה אונליין, להגיש בקשה ראשונית ולהוסיף מסמכים שמסיבות שונות נדרשים. לאחר הבחירה בבקשה המתאימה אפשר להתחיל בתהליך מקוון להפקת התו החדש.

באתר הממשלתי יש לבצע זיהוי ראשוני על ידי הכנסת פרטים אישיים (זהו אתר מאובטח אשר מיועד לטיפול בבקשות מסוג זה). בהמשך יש למלא את טופס חידוש התו ולהוסיף את הניירת הרפואית שכזו צריכה להיות עדכנית. הניירת צריכה להיות חתומה על ידי רופא ולמעשה להוכיח שלא היה כל שינוי במצב האישי כשכל טופס צריך להיות עדכני לשלושת החודשים האחרונים (למשל אם נעשתה בדיקה לפני חצי שנה לא יהיה לה תוקף לצורך התהליך).

מילוי הצהרה

בשלב הבא יש למלא תצהיר אשר מפרט את מספרי הרכב (לכל היותר שניים) שיירשמו על התו. בעת החלפת רכב יש לפנות לרשות הרישוי ולבקש לשנות את הפרטים וכך גם במקרה של רכישת רכב שני שיכול להצטרף לבקשה. לאחר מכן יש להוסיף מסמכים אשר מוכיחים את הזכאות להמשיך להחזיק את התו וזאת לאחר הכרה במוסד לביטוח לאומי או משרד הביטחון. 

בחלק האחרון של הבקשה לחידוש יש לצרף צילום תעודת זהות וספח, צילום של רישיון או רישיונות הרכב וכל חומר נוסף שיכול לסייע לבקשה (לדוגמה פרוטוקול מוועדת הניידות). לבסוף יש לצרף את כל המסמכים הנלווים ולשלוח את הבקשה. מיד לאחר השליחה דרך האינטרנט אמורה להגיע הודעה לאימייל המדווחת על כך שכל החומר נמסר בהצלחה.

 

הזמן המתאים לחדש תו נכה

הזמן המתאים להתחיל להסדיר את נושא חידוש תו הנה הוא לפני פג תוקפו של זה הקיים. את הבקשה אפשר להגיש עד שלושה חודשים לפני פקיעת התוקף של הקיים אך רצוי לעשות זאת כשלושים עד ארבעים יום לפני פקיעת התוקף. בכל מקרה חשוב מאד להימנע מפקיעת התו הנוכחי וזאת כדי שלא להתחיל את כל התהליך מההתחלה או לפספס תקופה חשובה שבה יש צורך אמיתי בתו.

לאחר הגשת בקשת חידוש תו נכה באינטרנט אפשר להתעדכן בנוגע לסטטוס באזור האישי. באותו הסטטוס המצב יכול להיות אחד מהבאים:

  • תו נכה אושר למשך זמן מוגבל או לצמיתות
  • ישנו חוסר במסמכים רפואיים וניתן להשלימם
  • הטופס אינו תקין וניתן לשלוח מחדש
  • הבקשה נדחתה ואז ניתן להגיש ערעור

הבהרה

במידה ומדובר על טופס שאינו תקין או חוסר במסמכים רפואיים יש לבצע את התהליך באתר מההתחלה, למלא את הטופס בצורה תקינה ולצרף את הניירת הרפואית הנדרשת. כמובן, ניתן להיעזר במומחים של כאן בשבילכם הוצאת תו נכה בכל אחד מהמקרים כולל החלטה על ערעור ולהתייעץ בנוגע לאפשרויות שעומדות לרשותכם. במקרה והתו אושר הוא יישלח בדואר תוך כ-60 יום.

לשיתוף המאמר:

נגישות