עורך דין לענייני גירושין

הליך גירושין הוא אף פעם לא אירוע קל או נעים. המורכבות העדינה של פירוק התא המשפחתי מלווה בהמון רגשות, תהליכים וכן, גם בלא מעט בירוקרטיה משפטית. במידה ומצאתם את עצמכם עומדים בפני הליך גירושין, כנראה שהראש שלכם לא נמצא בדינים המשפטיים שעתידים להקיף אתכם. עורך דין לענייני גירושין יכול לעזור ולהועיל לכם בדיוק במקומות בהם תצטרכו אותו מבחינה משפטית. במאמר הבא ננסה להבין למה עו"ד גירושין, הוא משהו בעל חשיבות רבה כל כך.

במה מתעסק עורך דין לענייני גירושים?

לא כל עורך דין מוסמך להתעסק בדיני משפחה וגירושין. עורכי הדין שמתעסקים בתיקים עדינים ומורכבים אלו, צריכים להיות קודם כל אנשים עם מעט רגישות, כזו המתבססת על ההבנה שאותו אדם שהם עומדים מולו הוא לא רק תיק ואף נמצא, בשלב לא פשוט בחייו.

בנוסף, על עורך הדין לגירושים להיות מקצועי, מנוסה ובעל ידע רחב בתחום מבחינה משפטית.

דיני הגירושין משתנים מעת לעת ותקדימים משפטיים הם לא משהו זר בתחום. לכן חשוב כל כך לבחור עורך דין שמגיע מהתחום, מתמחה בו ויודע להתנהל היטב בתוך המורכבות שלו.

עורך דין לענייני גירושין יתעסק בדרך כלל, בנושא הרחב של דיני משפחה, הכולל בתוכו את נושא הגירושין. במסגרת הליווי הצמוד, עורך הדין יתעסק בין היתר בייצוג וליווי הלקוח, בעריכת הסכם הגירושין, הגשת תביעת המזונות, סוגיות בבית הדין הרבני כגון סרבנות גט ועוד.

מה כולל תהליך הגירושין בישראל?

ראשית חשוב שנבין את ההבדלים בין גט להסכם פרידה, כמו גם את תהליכי הגירושין השונים הנהוגים בישראל. על פי הסדר הסטטוס קוו אשר נקבע בישראל עוד בקום המדינה, כל אדם במדינה זכאי להתחתן ולהתגרש על ידי מוסדות הדין אשר אליהם הוא משתייך מבחינה דתית.

כלומר, אדם המשתייך לדת מסוימת רשאי לנהל את תחום הנישואין שלו בכללותו תחת מוסדות הדין האישי. לדוגמא – יהודי אשר רוצה להתחתן או להתגרש, יעשה זאת בבית הדין הרבני. מוסלמי יעשה זאת בבית הדין השרעי וכן הלאה.

עורך הדין לענייני גירושים, נכנס לתמונה בשני מקרים. הראשון הוא במקרה של סרבנות גט (הנושא היחיד שקשור לבית הדין הרבני), הנושא השני הוא כל מה שקשור להסכם פרידה.

  • גט – ניתן רק על ידי בית הדין הרבני.
  • הסכם פרידה – חוזה משפטי בו נקבעים דברים כמו חלוקת רכוש, דמי מזונות, משמורות ילדים ועוד.

כיצד מתבצע תהליך גירושין בליווי עורך דין לענייני גירושין?

תהליך הגירושים הוא אף פעם לא נעים ולכן הליווי הצמוד של עורך דין לגירושין, יכול לעיתים לעשות הבדל עצום ולהעניק תוצאות משנות חיים. שלבי התהליך של הגירושין, כאשר עורך דין מומחה מלווה אתכם יראה כך:

פגישת ייעוץ

פגישת הייעוץ הראשונית היא חשובה מבחינות רבות. ראשית תוכלו להכיר קצת יותר ולקבל החלטה האם זה עורך הדין שיתאים לכם. בנוסף, מציגים את המקרה, עוברים על המסמכים הרלוונטיים ועל הפרטים החשובים. עורך הדין יציג בפניכם את דרך הפעולה, את האסטרטגיה המשפטית הנכונה מבחינתו וכן הערכת שכר הטרחה.

ההתנהלות המשפטית

השלב הבא בתהליך יהיה יצירת קשר בין שני עורכי הדין משני הצדדים. עורך הדין המייצג אותך, ינסה לחתור ולהגיע לפשרה הטובה ביותר האפשרית תוך איסוף מידע, ניסוח הסכמים שיהיו מקובלים על שני הצדדים, השתתפות בגישורים בנוכחות שני הצדדים במידת הצורך ועוד. במידה ותהליך ההגעה לפשרה נכשל, התיק עובר לסמכות משפטית.

הגשת הסמכויות

עבודתו של עורך הדין לגירושין ממשיכה במה שקיבל את הכינוי 'מרוץ הסמכויות'. שני עורכי הדין ירצו להגיש את תביעת הגירושין בסמכות מסוימת, אותה סמכות אליה תוגש התביעה קודם, היא זו שתנהל את המשפט. עם זאת, ישנם מקרים כמו למשל בנושא דמי המזונות, שסמכות בית המשפט לענייני משפחה גוברת על זו של בית הדין הרבני.

 

מה הם ההשלכות הכלכליות של תיקי גירושין מורכבים?

תיקי גירושים הם מורכבים מהמון בחינות. אך אחת הסיבות הבולטות שהופכות את כל העסק הזה למורכב אפילו יותר, היא המשקל הכלכלי הגדול שמרחף מעל תחום הגירושין באופן כמעט קבוע.

לא הרבה אנשים מחשבים מראש את כל הנושא הכלכלי שבתהליך הגירושים, אך הוא כולל המון נושאים שיכולים לעלות לכם הרבה מאוד כסף.

אנשים אשר הולכים למשפט עם תיק גירושים מורכב ללא עורך דין, או עם עורך דין שאינו מומחה בתחום, יכולים למצוא את עצמם מפסידים את הרכוש שלהם, את הנכסים שהיו ברשותם ועם דמי מזונות וחובות גבוהים שמחכים מעבר לפינה. לכן חשוב כל כך שלצידך יעמוד עורך דין שיגן עליך כלכלית וישמור על הזכויות שלך.

 

כיצד עורך דין לענייני גירושין יכול לסייע בתחום הכלכלי?

ישנם לא מעט נושאים בתחום הגירושין שנוגעים להיבט הכלכלי, ובהם עורך דין מומלץ לגירושין יכול לעזור מאוד. הנה כמה מהמרכזיים שבהם:

  • גובה דמי המזונות
  • חלוקת הרכוש
  • הסכמי ממון
  • חובות של אחד מבני הזוג
  • נכסים אשר הוסתרו על ידי אחד מבני הזוג

על החשיבות בבחירת עורך דין גירושין שמתחשב בטובת הילדים

ישנם כנראה הרבה עורכי דין מקצועיים מאוד וכאלה שיודעים את כל הדינים המשפטיים לעומק.

אך מעורך דין לענייני גירושין, אנו מצפים למעט יותר מרק מקצועיות. אנחנו מצפים ממנו להסתכל על התמונה הרחבה ולראות את כל הפרטים.

ברוב המכריע של תיקי הגירושין, יהיו מעורבים ילדים. כמובן שאף אחד מהצדדים המתגרשים, לא רוצה להרע לילדיו ולגרום להם לסבל יותר ממה שהם כנראה סובלים בעקבות גירושי הוריהם.

עורך דין מקצועי ומנוסה לענייני גירושין, ידע בייצוגו תמיד לחשוב על טובת הילדים ולא לעשות דבר שעלול להזיק להם.

איך לבחור עורך דין גירושין מומלץ?

כאשר אנו רוצים לבחור עורך דין גירושין איכותי ומקצועי, כדאי שנתחשב במספר פרמטרים.

לפניכם מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם לבחור:

ניסיון

חשוב לוודא שלעורך דין המיועד יהיה ניסיון רב בתחום דיני המשפחה, ניסיון בניהול תיקים בבית המשפט וכן בעריכה של הסכמי גירושין.

התמחות ספציפית

עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין, יכיר את התחום הרבה יותר לעומק, ידע לנצל תקדימים משפטיים וכן יוכל להגן עליכם מפני כאלו.

גודל המשרד

לעיתים, לבחור משרד עו"ד גדול זה לאו דווקא הדבר הנכון. בדקו היטב את הנכונות לעזור לכם ולראות אתכם, בלי קשר לגודל או מוניטין המשרד.

יחס אישי וכימיה

עורך הדין שבחרתם ילווה אתכם באותה התקופה לא מעט, חשוב שתשרור ביניכם כימיה והבנה הדדית

 

לסיכום – החלטתם להתגרש, מה עכשיו?

אף אחד לא מתכנן מראש להתגרש או מקווה להגיע לפרק הזה בשלב כלשהו בחייו.
אך אחוזי הגירושין בישראל ובעולם מצביעים על כך שהדבר קורה, קרה ועוד יקרה לנשים וגברים רבים.

אז לאחר שקיבלתם את ההחלטה, הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות הוא לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין מומלץ לענייני גירושין ולקבוע פגישת ייעוץ ראשונית. אין משמעות הדבר הכרזת מלחמה על הצד השני, אלא הגנה על הזכויות שלך, על הרכוש שלך ועל מה שמגיע לך. כאשר תפנו לעורך דין כזה, תוכלו לקבל ממנו הסכם גירושין לשביעות רצונכם, גירושים בעלות נמוכה יותר, זמינות גבוהה, יחס אישי וסבלני, הגנה על זכויות ועוד.

לשיתוף המאמר:

נגישות