מהו תפקידו של עורך דין משפחה?

עורך דין לענייני משפחה המכונה לעתים גם בשם עורך דין גירושין, מתמחה בכל הנושאים המשפטיים הנוגעים למשפחה וליחסים שבבית.

מתפקידו של עורך דין המשפחה לספק ייעוץ משפטי, ייצוג ותמיכה ליחידים ולמשפחות המתמודדים עם סוגיות שונות הנוגעות אל התא המשפחתי.

לעורך הדין לענייני משפחה ישנם מספר היבטים עיקריים בהם הוא מספק את המעטפת המשפטית ושאותם נמנה להלן.

גירושין ופרידה

עורכי דין לענייני משפחה מסייעים ללקוחותיהם לנווט בהליך שלעתים מורכב, ולעתים פשוט של גירושין ופרידה.

סיום מערכת היחסים הממוסדת יכולה להביא עמה היבטים מורכבים המצריכים את עינו הבוחנת המשפטית של עורך דין המתמחה בדיני הגירושין, לרבות חלוקת רכוש, חלוקת נכסים ומוניטין, משמורת על ילדים, מזונות ועוד.

נהוג לראות בשירותיו של עורך דין גירושין ככאלו הנדרשים בעיקר בעת שמדובר בהליך גירושין מורכב, אך המציאות מוכיחה שגם בני זוג המתגרשים בהסכמה ובהדדיות מוחלטת, הרי שהם עודם זקוקים לעין משפטית שתבחן בקפידה את הסכם הגירושין ושתתן את האור הירוק.

הסכמי ממון

היבט נוסף של התא המשפחתי בא לידי ביטוי בטרם מיסודו של הקשר, עם הסכמי ממון.

זהו תפקיד נוסף המאפיין בעיקר את עורך הדין לענייני משפחה ובמסגרתו, פועל עוה"ד למען התווייתו של הסכם אשר ישמר את האינטרס הכלכלי של אחד מבני הזוג.

בהסכמי ממון ניתן לכלול כל היבט והיבט, החל מרכוש פיזי ועד לנכסי קריירה ומוניטין. כל דבר מה שאדם מעוניין לכלול בהסכם ולשמרו בטרם הנישואין, הרי שבאפשרותו להיכלל תחת הסכם שכזה.

ירושה וצוואה

תחום אחריות נוסף ומשמעותי בו לוקח חלק עורך דין המתמחה בדיני המשפחה הוא דיני הירושה והצוואות.

עורך הדין מלווה לקוחות המעוניינים לנסח ולערוך את צוואתם, הוא מלווה את בני המשפחה בעת החלוקה של הרכוש המצווה, באפשרותו גם ללוות לקוחות המבקשים להגיש בקשה להתנגדות באשר לצוואה ועוד.

חשוב לציין כי כל אדם יכול לנסח צוואה בכתב, אך כאשר הדבר מלווה על-ידי עורך דין, הרי שהימצאותו של גורם משפטי המאשר את קיום הצוואה, מונע או לכל הפחות מפחית את הסיכויים לכך שהצוואה תידרש להתמודד עם התנגדויות אי אלו ואחרות.

כיצד עלינו לבחור בעורך דין המתמחה בתחום?

כשם שתחום דיני המשפחה הוא רחב וענף, הרי שישנם עורכי דין המתמחים בנושאים פרטניים יותר, וישנם העוסקים בכל אשר נוגע לנושא.

מומלץ לבדוק היטב אל מול עורך הדין ממנו אתם חפצים לקבל שירות, כי הוא אכן מספק את מלוא השירותים הנדרשים עבורכם. כמו-כן, ניתן לחפש אחר שמו של עורך הדין ולקבל מידע נוסף ברשת האינטרנט אודותיו ואודות פועלו.

אך העצה החשובה מכול היא: מדובר בתחום משפטי אישי מאוד המצריך ליווי ויחס אישיים. אם בשיחתכם הראשונה עם עוה"ד ישנה 'כימיה' ראשונה, הרי שזהו סממן חיובי שבהחלט מוטב יהיה שישפיע על החלטתכם.

לשיתוף המאמר: