הסתבכתם עם עבירה פלילית, כך עו"ד פלילי יגן עליכם

אם נחשדתם בביצוע עבירה פלילית וזומנתם לחקירה פלילית במשטרה, דעו כי כל דקה חשובה. אנו ממליצים לכם לפעול מוקדם ככל האפשר ולגייס לצדכם עורך דין פלילי מומחה שיסייע לכם לנהל את עניינכם בהצלחה. 

רצוי לפנות לעורך דין פלילי שייצג נאשמים רבים ומאחוריו בתיקים מורכבים ומתוקשרים, שמאחוריו רקורד מוכח של הגעה לזיכוי מלא. עורך דין פלילי מומחה יסייע לכם לבנות קייס מושלם שיוביל לזיכוי או לאי הרשעה. נשאלת אפוא השאלה, כיצד יכול עורך דין פלילי להגן על לקוח שהסתבך עם עבירה פלילית?

כיצד מסייע עורך דין פלילי לחשודים?

במידה שמתנהלת נגדכם חקירה פלילית, הצעד הראשון שעליכם לנקוט בו הוא התייעצות עם עורך דין פלילי. לעתים קרובות, נשמעות אמירות לא נכונות מפי חשודים שלא נעזרו בשירותיהם של עורך דין מפני שחשבו שעצם זימונם לחקירה מעיד בהכרח על אשמתם. אף על פי כן, היוועצות בעו"ד פלילי עוד לפני החקירה היא זכות בסיסית שניתן לדרוש. 

כיצד מסייע עורך דין פלילי לנאשמים?

גם אם התנהלה נגדכם חקירה במשטרה והתביעה מצאה כי אתם אשמים בביצוע עבירה פלילית, זה לא סוף הסיפור. במשפט הפלילי, על מנת שאדם יורשע בביצוע עבירה, על בית המשפט למצוא כי אשמתו הוכחה מעבר לכל ספק סביר, קרי כתשעים ושבעה אחוזים. לפיכך, גם אם התביעה מצאה כי אתם אשמים בביצוע העבירה, אין זה אומר שאתם צפויים להיות מורשעים.

 תפקידו של עורך דין פלילי היא להוכיח לבית המשפט כי לא ניתן להוכיח את אשמתכם מעבר לספק סביר. הוא יכול לעשות זאת באמצעות מציאת פגמים בגרסת התביעה, הטלת דופי בעדויות ובראיות השונות והעלאת טיעונים עובדתיים ומשפטיים שיפגעו בגרסתה של התביעה. 

כיצד מסייע עורך דין פלילי לנאשם שהורשע בבית המשפט?

עורך דין פלילי מנוסה יוכל להגיש ערעור לערכאה גבוהה יותר. כלומר, במידה שבית משפט השלום הרשיע אתכם בביצוע עבירה פלילית, עורך דין פלילי יסייע לכם לערער לבית המשפט המחוזי, ובמידה שהורשעתם בבית המשפט המחוזי, עורך דין פלילי מנוסה יערער לבית המשפט העליון. ראוי לדעת שערכאת הערעור נוהגת לקבל את גרסתו של בית המשפט קמא בכל הקשור לממצאים עובדתיים. אף על פי כן, באפשרותה של ערכאת הערעור להטיל דופי בהכרעה המשפטית של בית המשפט קמא, ואף לבטל לחלוטין את הרשעתכם. 

באילו סוגי עבירות מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי?

אם נחשדתם בביצוע עבירה פלילית מכל סוג שהוא, חובה לפנות לעורך דין פלילי. רצוי לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום העבירות שבהן נחשדתם או הואשמתם. עם סוגי העבירות הפליליות, ניתן למנות עבירות אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות סמים, עבירות נשק ועוד. לכל סוג עבירות ניואנסים ייחודיים להן.

לעו"ד מוצלח לחצו פה.

לשיתוף המאמר: