עורך דין תעבורה

נקלעתם למצב בו אתם צריכים ייעוץ של עורך דין המתמחה בתעבורה? הנה כמה דברים שכדאי שתדעו על דיני תעבורה ועל עונשים בגין עבירות תנועה.

מתי צריך לפנות לייעוץ עו"ד תעבורה?

דיני תעבורה עוסקים בטענות ותביעות הקשורות לכלי רכב, הולכי רגל ותאונות דרכים, וכן כל סכסוך משפטי הקשור לנהיגה או לתנאי דרך. 

אם חס וחלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים או הגעתם למצב בו הועמדתם לדין בגין עבירת תעבורה ייעוץ משפטי של עורך דין המתעסק סדיני תעבורה הוא הכרחי.

עו"ד תעבורה יעזור לכם בכל ההליך המשפטי ויוכל לסייע לכם להגיע להסדר.

בעיקר בתיקים בהם עומד על הפרק דבר קריטי כגון שלילת רישיון או תקופת מאסר, שירותיו של עורך הדין הם קריטיים ומשמעותיים ביותר. 

נקודות לעבירות תנועה

בטח שמעתם פעם על שיטת הניקוד בגין עבירות מסוגים שונים על הכביש. 

כאשר אתם מבצעים עבירה מסוימת אתם מקבלים מספר נקודות (בין 2-10 בקפיצות של שתי נקודות בין דרגת חומרה אחת ועד הבאה). 

הענישה בעבור נקודות מתחילה כאשר נהג מגיע ל12 נקודות, והיא כמובן משתנה לפי מספר הנקודות אותן צבר הנהג. 

חשוב לדעת כי קיימת אופציה למחוק את הנקודות אם הנהג לא צבר נקודות נוספות בתקופה של שנתיים לאחר צבירת הנקודות הקודמת.

כאשר אתם צוברים מספר רב של נקודות כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה על מנת לנסות ולקבל עונשים מופחתים בגין עבירות התנועה. 

כאשר קיימת צבירה של מעל 36 נקודות, העונש המתקבל הוא שלילת רישיון הנהיגה לתקופה ראשונית של שלושה חודשים, לכן כדאי מאוד לדעת היכן אתם עומדים מבחינת נקודות ולא להיות פזיזים בכביש.

סוגי עונשים עבור עבירות תנועה

עבור עבירות תנועה ניתן לקבל שני סוגי עונשים.

הראשון, והקל יותר, הוא קנס כספי. את הקנס הכספי נהגים מקבלים בעבור עבירות תנועה פשוטות יחסית, וקיימים מקרים בהם הסכומים כה זניחים עד כך שהצורך בעורך הדין הוא שולי. 

העבירות החמורות יותר דורשות הגעה של הנתבע לבית הדין לתעבורה ועמידה למשפט בגין עבירותיו. 

כאשר קיבלתם קנס, אתם יכולים לבקש בקשה להישפט במקום התשלום, אם החלטתם לבצע את התשלום הדבר נחשב הודאה באשמה. 

עמידה לדין בגין עבירות תנועה היא עמידה לדין לכל דבר ועניין! אל תעברו את ההליך הזה לבד ופנו לסיוע משפטי עם עורך דין מנוסה בדיני תעבורה. רק עורך דין בעל ניסיון רב שנים ומוניטין בתחום התעבורה יוכל להשתמש במלוא ארגז הכלים שלו ולהגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורכם.

היו חכמים בכביש!

עמידה לדין ותשלום קנס הם כמובן לא אירועים נעימים, אך חשוב מאוד לזכור שכאשר אתם נוהגים אתם שמים את חייכם בידכם. הקפידו לנהוג בבטחה ובזהירות ושמרו עליכם ועל הסובבים אתכם!

 

לשיתוף המאמר:

נגישות