מתי אני אצטרך ייעוץ משפטי?

השאלה האם אני זקוק לקבלת ייעוץ משפטי מטרידה אנשים רבים. לפעמים אנחנו לא יודעים מתי נכון ומתי לא נכון לפנות לקבלת ייעוץ ואם כן לאיזה ייעוץ כדאי לנו לפנות. באנו לעזור לעשות לכם קצת סדר בדברים ולתת דוגמאות למקרים בהם כדאי לפנות לייעוץ משפטי. 

האם אתה צפוי לעמוד לדין?

בכל מקרה בו קיבלת צו זימון לבית משפט, כדאי מאוד לפנות לעורך דין לקבלת ייעוץ משפטי. אם עצר אתכם שוטר בכביש וקיבלתם זימון למשפט, פנו לשרותיו של עורך דין תעבורה וקבלו ממנו סיוע משפטי ובמידת הצורך גם ייצוג בבית הדין. הדבר הזה כמובן תקף לכל התחומים בגינם יוכלו לזמן אתכם למשפט, ומומלץ מאוד לא לוותר על הייעוץ המשפטי בכל המקרים הללו. באופן כללי, ברוב המקרים בהם לא בטוחים האם הייעוץ המשפטי נחוץ או לא, מתברר בסופו של דבר כי הוא אכן היה נחוץ. 

האם אתם יודעים את הפרטים המלאים על המצב?

לפעמים אנשים מקבלים זימונים וצווים מבלי לדעת בדיוק במה מדובר, ומה הפרטים המלאים של האירוע. ייעוץ עם עורך דין מומחה יכול לתת לכם את  המענה על השאלות הללו ולעזור לכם להחליט האם שירותיו יהיו הכרחיים גם בהמשך התהליך המשפטי. לעניינים מינורים לרוב תוכלו לקבל ייעוץ חד פעמי, ואילו לעניינים מורכבים יותר תצטרכו ליווי צמוד של עורך דין או של צוות משפטי שיעזור לכם באופן רציף. 

לאחר שיחה ובירור הפרטים יחד עם עורך הדין תוכלו להגיע להחלטות ולבחור מהי דרך הפעולה הנכונה ביותר בהתאם למצב הנוכחי, והאם נדרשת התערבות צמודה או לא. 

ממי לקבל את הייעוץ המשפטי?

כפי שציינו קודם, כדאי לקבל ייעוץ משפטי מעורכי דין שמומחים בתחום בו אתם זקוקים לייעוץ. כמו כן, תוכלו לפנות לאנשים שמקצועם הוא ייעוץ משפטי למגוון תחומים ולקבל מענה מקיף על שאלות מורכבות יותר שמערבות כמה וכמה תחומי עיסוק. כאשר אתם מחפשים ייעוץ משפטי חשוב לשים לב לניסיון הקודם של אותו משרד או עורך דין ולוודא כי אותו משרד אכן יכול לתת מענה לבעיה שלכם. אם אתם לא בטוחים לגבי איכות הייעוץ, בדקו מה לקוחות קודמים אמרו על השירות שקיבלו ובדקו האם נראה לכם כי מדובר בשירות מומלץ. 

מה קובע את מחיר הייעוץ המשפטי?

יש מספר דברים שיכולים להשפיע על מחיר הייעוץ המשפטי אותו תקבלו, ולא ניתן להעריך במדויק מראש את המחיר הסופי שיקבע. קודם כל, היקף הייעוץ ומספר המפגשים כמובן משפיעים על המחיר הסופי שתשלמו. כמו כן, רמת המיומנות והניסיון של עורך הדין משפיעה על התמחור של הייעוץ. שימו לב כי לא תמיד הערכת הייעוץ תכלול את מספר המפגשים שיערכו בפועל, והמחיר יכול להשתנות לכאן ולכאן, קחו זאת בחשבון מראש. 

 

לשיתוף המאמר:

נגישות