פשיטת רגל – אל תעשו דבר בלי ייעוץ משפטי

כמעט כל אדם בעולם עשוי למצוא את עצמו יום אחד זקוק להלוואה. גם אם הוא אדם אמיד ויש לו הכול. כי לעיתים נופלת עלינו הוצאה כבדה שלא היינו מתוכננים וערוכים לקראתה, יש מצבים רפואיים הדורשים סכומי כסף גבוהים מאוד ויש גם הוצאות בלתי צפויות הקשורות לתפעול של הבית. כמו מקרים של תקלות אינסטלציה המחייבות שיפוץ מקיף של התשתיות או החלפה של כל מערכת החשמל וכן הלאה.

אז הפתרון במצבים הללו היא לקיחת הלוואה. זה סוג של פתרון מהיר וקל מאוד. זה אם לא לוקחים בחשבון את ההחזרים של ההלוואה. יש אנשים שמגלים את הקסם הזה של לקיחת הלוואות, כאשר בפעם או פעמיים הראשונות הם עושים את זה מתוך אילוץ ובלב כבד, אך מהר מאוד הם מתרגלים. הם לומדים שאפשר להגשים חלומות גם כאשר אין את התקציב לכך כי חברות המימון מעניקות הלוואות ביד נדיבה ורחבה.

מה שקורה לא פעם שאנשים אלו מוצאים את עצמם יום אחד בבור בלי תחתית. הם עלולים לבצע עבירות מס, לעבוד בשחור, להלבין הון ואף לפנות לשוק האפור, כאשר הם חייבים סכומי כסף גבוהים להרבה מאוד אנשים ואין להם בעצם כל דרך הגיונית להתמודד עם החובות הללו.

פושטים יד או פשוטים רגל?

כאן יהיו כאלה שפשוט יתחילו לפשוט יד ויבקשו נדבות. מצד שני יש גם את האפשרות של הכרזה על פשיטת רגל כדי לקבל הסדר נוח וטוב לצורך ניהול מושכל יותר וכמובן גם הגיוני יותר של כל ההלוואות.

כאן, אסור להיות נמהרים. נכון שזה נשמע ממש מפתה. לגשת לבנק ולבקש להיכנס להסדר חובות תוך קבלת הפטר ותנאים נוחים יותר לניהול כל העסק הזה של החובות וההחזרים שלהם.

הבעיה היא שלמהלך כזה יש הרבה השלכות. רבים לא ממש מודעים לכל ההשלכות הנובעות ממהלך כזה של הסדר חובות. אדם שנכנס להסדר כזה עשוי למצוא את עצמו חי עם הגבלות ועם תנאים לא פשוטים מצד הבנקים. הם חייבים לחיות במשטר כבד ולוחץ כדי לעמוד בהחזרים אשר אליהם הם התחייבו במסגרת התהליך של הסדר חובות.

לא כולם באמת מסוגלים לעמוד בזה ולא כל אחד אכן יצליח להחזיר באופן כזה את החובות שלו.

לא עושים צעד בלי ליווי של עורך דין

בגלל שכל הנושא הזה של הסדר חובות עשוי להיות כל כך מורכב וכל כך מסובך ואפילו מסוכן, אין לעשות דבר בלי לפנות אל עורך דין לשם כך. רק לאחר שיש לכם ליווי של עורך דין שממליץ לכם ללכת על כל המהלך הזה, תוכלו אכן לעשות את זה בלב שקט ורגוע. בגלל שזה עשוי להיות כל כך מורכב, חשוב לפנות אך ורק אל עו״ד להסדר חובות לבנקים שיש לו את הידע, הניסיון ואת המומחיות בתחום הזה של הסדר חובות.

לשיתוף המאמר:

נגישות