כל מה שצריך לדעת על תלונת איומים

הרבה פעמים לאורך הליכי גירושין לא קלים אנחנו נחשפים לשורה של אירועים שעלולים לערער כל אחד. תלונות על איומים הם תופעה אולי לא נפוצה כמו שנדמה, אבל בהחלט כזו שיכולה להביא לנזק רב. לעיתים, האישה לאורך הליך גירושין, מתוך ניסיון להרחיק את האב, עלולה להוביל לשורה של תלונות על איומים של זה נגדה או נגד הילדים. הדבר כמובן עלול להביא לפתיחה של הליך פלילי שסופו עלול להיות צו הרחקה של האב מקשר עם הילדים. תלונות איומים הן משהו שהוא מאוד לא נעים, זאת צריך להגיד בראש ובראשונה. אין כל ספק כי מדובר על חוויה שיכולה לטלטל ממש כל אחד, אבל לא מדובר על מה שאין מה לעשות נגדו. 

חשוב לזכור כי בסופו של יום אתם אזרחים במדינה דמוקרטית. מכאן, שבסופו של יום, בסך הכל, אתם מי שיש להם זכויות מוגנות בפני החוק. כך שאם אתם לא בטוחים מה לעשות ואתם מרגישים חסרי אונים מול המערכת קודם כל חשוב שתדעו כי יש מי שנמצאים כאן על מנת לעזור לכם לעבור את הכל. 

קודם כל, אל תפסיקו לתעד

הבעיה הכי גדולה שמתגלה כאשר עולות תלונות על איומים במשטרה היא שלמעשה אין הוכחות למעשים הללו, כלומר, על פניו מדובר על מילה שלך מול המילה שלה. לכן חשוב מאוד לתעד כל שיחה בניכם ואם אפשר גם כל תכתובת או מפגש. זה נכון, מדובר על חוויה לא נעימה שעלולה לגרום לכם להרגיש כאילו אתם צריכים לפחד מכל דבר, אבל חשוב מאוד שיהיו לכם הוכחות שיעזרו לכם להוכיח את חפותכם. 

ההמלצה היא פשוט, מהרגע בו אתם מרגישים שמצב העניינים עולה על סרטון, להיות עם יד על הדופק ולהמשיך לתעד כל הזמן את המציאות כמו שהיא. 

תנשמו עמוק גם כשזה לא נעים

עבירת איומים הינה חלק מעבירות פליליות מדובר על סיטואציה מאוד לא נעימה ואין מי שיגיד אחרת. להיות אזרח שומר חוק ולקבל הודעה על פתיחה של הליך פלילי נגדך במשטרה יכולה להוציא כל אדם משלוותו. לכן, חשוב מאוד לנשום עמוק ולא לנהוג בפזיזות. הרבה פעמים הרגשות שלנו מביאים אותנו להתנהל באופן אימפולסיבי ולהגיד דברים שאחר כך נתחרט עליהם. 

היום, בעידן בו הכל מצולם ומתועד אתם יכולים למצוא את עצמכם בבעיה משמעותית בתוך קטע שהוצא מהקשרו או אם באמת אמרתם מה שלא התכוונתם אליו אולי אבל שנשמע רע באוזניים של מי שלא מכיר אתכם באופן אישי. 

מדובר על חוויה קשה על כך אנחנו לא חולקים אבל חשוב מאוד שתראו את טובת הילדים שלכם לנגד עיניכם. חשוב שתזכרו מה המטרה בסופו של דבר. אתם לא רוצים באמת להרוס את החיים שלה, אתם רוצים להיות בקשר טוב עם הילדים שלכם ולחיות את החיים שלכם בצורה נעימה וטובה.

אם אתם חווים קשיים מהסוג הזה אתם לא לבד

אתם מוזמנים לקבלת ייעוץ אישי והכוונה. עשו זאת במהירות כדי להיות בטוחים שיש מי שמלווה אתכם ועוזר לכם להתנהל בסיטואציה מאוד לא נעימה באופן כזה שישמור על הזכויות שלכם במידה הרבה ביותר שאפשר.

לשיתוף המאמר:

נגישות