מה עושה עורך דין לענייני עבודה?

עולם העבודה המודרני מורכב ועתיר חוקים ותקנות שחשוב להכיר בין אם אתם מעסיקים עובדים או מועסקים במקום בעבודה.
עליכם להכיר הן את הזכויות והן את החובות שלכם על פי חוק ובמידה ומתעורר הצורך בייעוץ משפטי – שתדעו למי לפנות.


עובד על יחסי עבודה תקינים


עורך דין לענייני עבודה הוא הישות המקצועית שתוכל לסייע לכם בסוגיות משפטיות הנובעות ממערכת היחסים בין מעסיקים למועסקים.
עורכי דין לדיני עבודה בוחנים את המדיניות, החוקים, שוויון הזדמנויות בעבודה ויכולים לטפל במקרים הנוגעים לחופשות עבודה, דמי מחלה, פיטורין, פיצויים, הטרדה במקום בעבודה, בטיחות במקום עבודה, סכסוכי עבודה, גיבוש הסכמי עבודה ותחרות ועוד.
עורך דין לדיני עבודה יכול לייצג במקרה של תיקי מעסיקים נגד עובדים או להפך, כיוון שהוא מיומן בחוקים שרלבנטיים לשני הצדדים.
באילו מקרים עובדים נוהגים לפנות לעורך דין לענייני עבודה? כשעובד מרגיש שנעשה לו עוול במקום העבודה, סבל מאפליה או הרעת תנאי עבודה, סיום העסקה בלתי חוקי. מתי מעסיק פונה לעורך דין לדיני עבודה? לגיבוש תנאי עבודה, סיום העסקה וכדומה.

 

מה הייעוץ שניתן לקבל מעורך דין לענייני עבודה?


במהלך העסקת עובד יתכנו אתגרים שיצוצו לאורך הדרך ולכן מעסיקים זקוקים לייעוץ משפטי בכל הנוגע לדברים שחשוב לדעת בגיוס עובדים דרך גיבוש חוזי עבודה ועד שכר ותגמולים, הטבות במקום העבודה, ניהול תהליך שימוע, מכרזים וכיצד להתנהל על פי חוק מול עובדים וספקים.
ייעוץ משפטי מקדים הנוגע להגדרת תנאי העסקה ותהליך הגיוס יכול למנוע טעויות קריטיות שעשויות לעלות למעסיק ביוקר.
הסדרת היחסים עם העובדים משלב ראשון יכולה לפתור בעיות בהמשך ולשפר את שביעות הרצון של שני הצדדים ולהפחית סיכויים לתלונות.
באמצעות הדרכתו של עו"ד מתאים המעסיקים יודעים גם כיצד להגיב על פי חוק לפניות של עובדים תוך הקפדה על חוקים למניעת אפליה וכדומה.
מהפרספקטיבה של עובדים המסתייעים בייעוץ משפטי, עורך דין יכול לעזור להם בהתנהלות מול גורמים בחברה ולהעלות את הסיכויים לשביעות רצון, השגת פיצוי הוגן, תנאי עבודה טובים וכדומה.
פעמים רבות גדולתו של עורך דין מיומן לענייני עבודה נמדדת בכך שמצד אחד, הוא יודע כיצד להגן על הזכויות ומצד שני, להתנהל בדרך דיפלומטית ונכונה על מנת לאפשר יחסי עבודה תקינים לאורך זמן.


איך לבחור עורך דין לענייני עבודה?


בשל השינויים התכופים בזירה המשפטית, במיוחד בתחום דיני העבודה, חשוב מאוד להיות תמיד עם יד על הדופק, להתעדכן באמצעות עורך דין רלבנטי בחידושים וכן להתייעץ בנוגע לכל מהלך על מנת למזער סיכונים.
כיצד תמצאו עורך דין מומלץ לענייני עבודה? ראשית, חפשו באינדקס רלבנטי הכולל המלצות על עורכי דין שנבחרו בקפידה המתמחים בדיני עבודה.
שנית, בדקו את הרזומה של עורך הדין ומה ניסיונו בתחום (למשל בענייני עבודה במישור קיבוצי או במישור פרטי או בשניהם) ובכמה שנות ניסיון מדובר, באילו תיקים הוא טיפל שדומים לסוגיה עמה אתם מתמודדים וכיצד היו הביצועים שלו בתיקים הללו.
בנוסף, בדקו את הזמינות ואת התעריף של עורך הדין, האם הוא יטפל בכם או מישהו אחר מהמשרד שלו ומה כולל התהליך ומה כוללים שירותיו של עורך דין מומלץ לדיני עבודה – האם יש אופציה לשיחת ייעוץ, פגישת ייעוץ וליווי בהתאם לצורך וכדומה.
ישנם שיקולים נוספים כמו אזור גיאוגרפי בו פועל עורך הדין, האם יש ניגוד אינטרסים בשל מי שהוא מייצג עם התיק שלכם, כיצד הוא מתמחר את הפעילות, האם הוא יתאים לדרך בה אתם רוצים להתנהל (למשל בהגעה לפשרה), האם הוא מייצג עובדים בכל הדרגות וכדומה.
בכל אופן, חשוב שתמצאו עורך דין לענייני עבודה מנוסה ומיומן שיוכל להעניק לכם את הייעוץ המשפטי הטוב ביותר ולבצע עבורכם עבודה משפטית איכותית.  

לשיתוף המאמר:

נגישות