הקפאת רישיון רכב שלא בשימוש

היציאה לכביש עם הרכב שלכם מלווה באחזקת רישיון רכב המתעתד את הבעלות על כלי הרכב. רישיון הרכב תקף לאחר תשלום אגרת הרישיון ובמידה וכלי הרכב עבר בהצלחה מבחן רישוי שנתי לרכב. אבל מה קורה אם בכוונתכם לגור בחו"ל תקופה כלשהי או אין ביכולתכם לממן את חידוש רישיון הנהיגה או אולי הרכב דורש טיפולים יקרים ועד שתסיימו אותם הוא ממילא לא יכול לעלות על הכביש? לא חייבים לספוג את עלות רישיון הרכב ולהחזיק את הרכב לשווא.
הבשורות המעודדות הן שבמקרה זה ניתן לבצע הקפאת רישיון רכב ששונה מביטול רישיון הרכב.

מהי הפקדת רישיון רכב במשרד הרישוי?

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מאפשר לבצע הקפאת רישיון הרכב, אך יש לקחת בחשבון שברגע שהקפאתם את הרישיון עד סיום תקופת ההקפאה אינכם רשאים לנוע עם הרכב.
על מנת לבצע הקפאה של רישיון רכב שלא בשימוש יש להצטייד בתעודת זהות, בקשה מלאה להפקדת רישיון רכב ולבצע את הגשת הבקשה – השירות הוא ללא עלות, כך שעל ידי שימוש בשירות זה תוכלו להפחית בהוצאות על הרכב.
עליכם להגיע פיזית למשרד הרישוי או לשלוח מיופה כוח לסניף משרד הרישוי המצויד בתעודת זהות מקורית של בעל הרכב.

כיצד מקפיאים את רישיון הרכב?

על בעל הרכב או מיופה כוחו למלא טופס בקשה להפקדת רישיון רכב, למלא אותו ולהביאו לסניף משרד הרישוי. שימו לב שייפוי כוח לרכב הרשום על שם חברה צריך להיות חתום על ידי עורך דין. אל תשכחו למלא את הטופס הנדרש על ידי מנהל התנועה האגף לרישוי – בקשה להפקדת רישיון רכב. הטופס מחייב מילוי של שדות כגון פרטי הבעלים הרשומים של הרכב או פרטי המוסר במידה ואינו הבעל הרשום ויש לחתום על הטופס.
לפני שאתם רצים להקפיא את רישיון הרכב או יותר נכון – להפקיד את רישיון הרכב במשרד הרישוי, עליכם לשים לב שבטופס הבקשה אתם חותמים על כך שאתם יודעים כי חידוש לרכב מיושן שמלאו 19 שנים משנת ייצורו יהיה בהתאם לתנאים ובכפוף להוראות מיוחדות הקבועות בתקנות התעבורה. כלומר, יתכן מצב שהרכב שלכם יהיה ישן ובתנאים מסוימים יקבל דחייה ולא תוכלו לשחרר אותו מההפקדה ויש להתייחס לנתון זה כאשר מקפיאים רכב ישן מאוד.

איך מבטלים הקפאת רישיון רכב שלא בשימוש?

עבר פרק זמן? שבתם מרילוקיישן בחו"ל? החלטתם לשלם את רישיון הרכב ולהחזיר אותו לדרכים?
בעת שתחליטו לבטל את הקפאת רישיון הרכב, תוכלו לעשות זאת בניכוי תשלום עבור התקופה בה הרישיון היה מוקפא. הניכוי, אגב, מבוצע רק עבור מי שהקפיא את רישיון הרכב ואכן הפסיק את השימוש ברכב לתקופה של חודש ימים ויותר. על מנת לשחרר את הרכב מההפקדה או מההקפאה יש להגיש טופס בקשה לקבלת החזר בצירוף המחאה המציינת את פרטי חשבון הבנק או אישור ניהול בנק ואת הטופס יחד עם המסמכים יש לשלוח לסניף הרישוי בקרוב בדואר רגיל בלבד. ההחזר יינתן עבור כל יום במהלכו היה הרישיון מוקפא
בכל מקרה, ניתן להגיש בקשה להחזר אגרת רישוי על הרכב בליווי צילום של צ'ק ריק או כרטיס אשראי עם פרטי בעל הרכב בו מציינים את מספר הרכב, כתובת המגורים ואת הסיבה לבקשה במקרה שלכם – שוחרר מהפקדה.

על מנת לבצע את התהליך בסניף משרד הרישוי הקרוב אליכם אפשר להזמין תור באפליקציה Myvisit או באמצעות מערכת זימון תורים של משרד התחבורה ובמוקד הטלפוני *5678  ולא לשכוח להגיע עם המסמכים הנדרשים.

לסיוע נוסף בנושא הקפאת רישיון רכב, ניתן להתייעץ בשירותיו של עורך דין תעבורה.

לשיתוף המאמר:

נגישות