גררו לכם את הרכב? יכול להיות שמגיע לכם פיצוי

במידה ונגרר לכם הרכב שלא כחוק ככל הנראה כדאי לברר האם מגיע לכם פיצוי זה או אחר על מה שאירע. מה שחשוב לזכור הוא שבסופו של יום אתם אזרחים במדינה דמוקרטית מה שהוא למעשה מאפשר לכם להיעזר בכלים אותם נותנת המדינה לכם כדי שתוכלו לשפר עמדות ולקבל את כל מה שמגיע לכם על פי חוק. אם נגרר לכם הרכב מאוד יכול להיות שמדובר על מקרה בו מגיע לכם פיצוי ולכן שווה רגע לפרק את המקרים שעלולים להוביל לגרירה של רכב.

קודם כל חשוב לדעת שזו לא רק העיריה

אחת הסיבות לכך שיש הרבה פעמים טעויות היא שאנחנו מדברים לא פעם על כמה ישויות נפרדות שמבצעות את אותה הפעולה. מה זאת אומרת? בדרך כלל מי שמצביע על כך שיש בעיה ומחליט על הזזה של הרכב למקום אחר הוא הפקח של העירייה בעוד מי שמבצע את הפעולה בפועל הוא גורם חיצוני, גוף שתפקידו להעניק לעירייה שירותי גרירה. הנקודה היא שרק מתוך זה יכולות להיות הרבה מאוד אי הבנות וזה המקרה הראשון בו אתם חייבים להתעורר ולקחת את מה שמגיע לכם בזכות. עליכם לדרוש את המגיע לכם ולבקש פיצוי הולם על מה שאירע. שימו לב כי לא פעם, במידה ואתם נעזרים בייעוץ משפטי, תוכלו לקבל סכום שמפצה אתכם גם על הזמן האבוד בו הייתם ללא כלי הרכב שלכם במידה והייתם צריכים להיעזר בו עבור קיום יום העבודה שלכם כפי שתוכנן מראש.

באלו מקרים מבצעים גרירה של הרכב

קיימים שני מקרים הדורשים גרירה של רכב. מקרה ראשון הוא כאשר הרכב מהווה מפגע בטיחותי או תעבורתי, כלומר, אם הוא מונח על המדרכה למשל ומפריע להולכים ושבים, אם הוא נשאר על הכביש ללא השגחה וכן הלאה. הרבה פעמים תתבצע גרירה לאחר זמן אם הרכב חונה בנקודה אסורה בניגוד לחוקיות התמרור ותקנה 22 א', או חוסם חניה שיכולה לשמש את הציבור לאחר זמן, כל אלו גם כן יכולים להביא בסופו של דבר לגרירה של הרכב. לרוב, גרירה נעשית אחרי שניסו למצוא את הבעלים ולא מצאו אותו. אבל קיימים מקרים בהם הגרירה בוצעה מהר מדי ויש מקום לערער. כמובן שההמלצה היא תמיד לחנות על פי חוק אבל קיימים מקרים שבהם ניתן להקל, בדרך כלל מדובר על מקרי חירום שמביאים הרבה פעמים לגישה סלחנית יותר בסופו של דבר.

מה גובה הקנס אותו תשלמו

מי שהרכב שלו נגרר צפוי לשלם קנס המגיע עד לכמעט חמש מאות שקלים עבור הוצאה של הרכב ממקום החניה אליו גררו את הרכב. גובה הקנס משתנה מעירייה לעירייה והוא צפוי לעלות במידה ולוקח לבעל הרכב זמן להגיע אל חניון הרכבים. בנוסף יש לשלם את דמי הגרירה עצמה שמשתנים בהתאם למרחק אותו עבר הגרר כדי להחנות את הרכב. כמובן שבמידה ומגיע לכם פיצוי תוכלו לקבל את סכום הכסף הזה ועוד.

תמיד נכון להתייעץ

גם במקרים בהם נדמה לכם שאתם הצודקים שווה להתייעץ. הרבה פעמים תגלו כי המציאות יכולה להתפרש לכאן ולכאן וכי ליווי של איש מקצוע יכול לעזור לכם להבין טוב יותר מה אכן מגיע לכם על פי חוק כדי שתקבלו בסופו של יום את כל מה שמגיע לכם בלי כל בעיה. ליווי צמוד יעזור לכם להבין מה בדיוק חוקי התנועה אומרים במקרה שלכם והאם יש לכם מה לעשות כדי לשפר את המצב.

לשיתוף המאמר:

נגישות